Herbata sypana czy z torebki?

Największą popularnością wśród gorących napoi cieszy się herbata, jednak coraz częściej i chętniej sięgamy również po zioła. Czy lepiej wybierać herbaty i zioła z torebki czy sypane? Jaką rolę odgrywa technika zaparzania napoju?

Zioła sypane czy z torebki?

Napary w torebkach ekspresowych cenimy za to, że możemy szybko przyrządzić ciepły napój, który nas rozgrzeje. Jednak dostarcza całkiem innych składników niż herbata sypana. Nie trzeba być ekspertem, aby wiedzieć, że jakość herbaty prawie zawsze wyznacza jej fizyczna postać – liście na tak, miał herbaciany zamknięty w torebce na nie. Napary ziołowe czy też herbaty mają prosty skład i składają się wyłącznie z liści, czy też kwiatostanów rośliny którą zaparzamy. Dzięki temu wiemy, co pijemy, a napój herbaciany nie jest zanieczyszczony innymi substancjami. Napar taki z przyczyn naturalnych dostarczy więcej antyoksydantów niż  z torebki ekspresowa.

Kubek poprawnie zaparzonego naparu z liści może także poprawić nastrój, uspokoić nas i pomóc w walce z bezsennością jak wypicie herbaty z suszonych kwiatów konopi CBD . Jednak jeśli chcemy się uspokoić, nie powinniśmy sięgać po herbaty CBG, które działają mocno pobudzająco. Może nas ożywić nawet bardziej niż kawa! W tej sytuacji lepiej wybrać herbaty z CBD

Amerykańscy naukowcy z Department qf Nutrition and Food Science, Universtity Auburn ustalili fakt, że zielona herbata liściasta parzona nawet kilkukrotnie zachowuje swój smak w przeciwieństwie do takiej samej porcji w torebce ekspresowej. Smak herbaty jest determinowany przez zawartość m.in katechin czy metyloksantyn o cierpkim i  gorzkim smaku. Ustalono, że trzykrotne zaparzanie liści luzem wyciąga z surowca ponad dwukrotnie więcej metyloksantyn (m. in. kofeiny) niż dla trzykrotnych wyciągów z torebek herbat zielonych i czarnych razem wziętych.

Podsumowanie nasuwa się samo ! Warto też pamiętać o tym, że herbata ekspresowa pakowana jest w torebki, które są wykonane z polimerów. W czasie parzenia mogą uwolnić się z nich szkodliwe związki, które nie powinny trafiać do organizmu. Nie znamy dokładnie składu mieszanki w torebce ekspresowej i nie wiemy, co znajduje się w saszetkach. Mogą tam być różne substancje zanieczyszczające napój. Szybkie zaparzanie nie służy również zdrowiu – taka herbata ma niewiele wartości odżywczych.

Warto o tym wszystkim pamiętać wybierając dla siebie napój

www.konopiafarmacja.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s