Szampon kofeinowy: czy to w ogóle działa?

Choroby włosów są jedną z częstszych przyczyn wizyt u dermatologa. Ważne jest, aby odpowiednio wcześnie rozpoznać wypadanie włosów i poszukać przyczyn. Istotnym elementem badania lekarskiego jest szczegółowo przeprowadzony wywiad z pacjentem. Utrata włosów może być efektem przebytej choroby, stresu, niedokrwistości z niedoboru żelaza, nieodpowiedniej diety, przyjmowania niektórych leków (np. cytostatyków, leków immunosupresyjnych, witaminy A, β-blokerów). Do chorób ogólnoustrojowych, które mogą przebiegać z wypadaniem włosów zaliczamy: choroby tarczycy, choroby zakaźne, cukrzycę, nowotwory, niektóre choroby tkanki łącznej oraz choroby owłosionej skóry głowy (m.in. łuszczyca, grzybica, łojotokowe zapalenie skóry). Wizyta u dermatologa może dostarczyć więcej informacji o przyczynach.


Jedną z metod walki wypadaniem włosów są odpowiednio dobrane szampony na wypadanie włosów. Naszą uwagę przykuły szampony kofeinowe reklamowane są jako skuteczny środek na wypadanie włosów. Tutaj dowiesz się, czy to naprawdę pomaga.

Kofeina jest świetnym i sprawdzonym sposobem na poranne pobudzenie dającą nową siłę na cały dzień. Nie bez powodu miliony ludzi pije rano kawę, aby przetrwać dzień pracy. Kofeina wspiera także proces wzrostu włosa, stymulując cebulki.


Od wielu lat na rynku pojawiają się specjalne szampony kofeinowe, które reklamują, że mogą skutecznie zwalczać wypadanie włosów. Hasła takie jak „zauważalnie więcej włosów” lub „koniec wypadania włosów” naturalnie przyciągają zainteresowanie osób dotkniętych ta przypadłością .
Uważa się, że co trzeci mężczyzna między 20. a 40. rokiem życia ma problem z wypadającymi włosami. Główną przyczyną jest łysienie androgenowe, zwane też łysieniem typu męskiego. Pomimo tego, że jest to łysienie typu męskiego, kobiety również się z nim borykają. Jest to zależne od androgenów i ma to często podłoże genetycznie.


Wiele mówi się o tym, że kawa może mieć wpływ na kondycję włosów. Kofeina jest jedną z najbardziej naturalnych i zarazem pobudzających substancji. Przede wszystkim kofeina w szamponie może hamować wypadanie włosów,pobudza mikrokrążenie w skórze tym samym stymuluje ich wzrost, wydłuża cykl życia włosa i wzmacnia jego cebulki, co sprawia, że stają się mocniejsze i zdrowsze. Aby miała realny wpływ na kondycję włosów, należy aplikować ją miejscowo i bezpośrednio na skórę głowy.


Nie brakuje badań naukowych, które potwierdzają korzystny wpływ preparatów zawierających ten związek na kondycję i wygląd kosmyków.Przypisuje się kofeinie działanie blokujące DHT. To właśnie dihydrotestosteron jest jednym z głównych winowajców przerzedzającej się fryzury. Przy jego nadmiarze wzrasta drastycznie ryzyko rozwoju łysienia androgenowego. Co więcej, kofeinie przypisuje się szereg innych zalet. Jedną z nich będzie pobudzenie mikrokrążenia w owłosionej skórze głowy i wydłużenia cyklu ich życia.


Badania wykazały, że kofeina podana bezpośrednio do mieszka włosowego może stymulować wzrost komórek. Niemieccy specjaliści odkryli, że kofeina zawarta w kosmetyku wnika do mieszków włosowych i do skóry głowy po 2 minutach mycia włosów, dlatego czas ekspozycji odgrywa tu dużą role w przeciwnym razie korzenie włosów nie będą w stanie odpowiednio wchłonąć składników aktywnych.


Ważnym punktem oprócz prawidłowego czasu mycia skóry głowy jest regularność. Jeśli spodziewasz się, że szampon kofeinowy w ogóle zadziała, musisz używać szamponu regularnie przez dłuższy czas. Przy nieregularnym stosowaniu kofeina we włosach rozkłada się bardzo szybko i nie można zatrzymać wypadania włosów.

1 myśl w temacie “Szampon kofeinowy: czy to w ogóle działa?”

  1. Miałam ten szampon i byłam zadowolona. Obecnie włosy mi nie wypadają, ale pamiętam jak leciały garściami. Poza szamponem robiłam też suplementacje MSM. teraz widzę coraz bardziej są popularne te produkty, a ja się z tym pierwszy raz spotkałam 3 lata temu na wakacjach w Naszych sąsiadów w Czechach.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s