Przepyszne święto, czyli Światowy Dzień Czekolady – 7 lipca

Czekolada przebyła długą drogę, po to aby dziś dać nam tak wiele słodkiej przyjemności. Historia czekolady sięga 4000 lat wstecz, do starożytnej Mezoameryki, był z niej przyrządzany napój dla bogów. W Europie pojawiła się na początku XVI i z jej wyjątkowych walorów długo korzystali wyłącznie ci najbardziej zamożni. Tabliczka czekolady powstała dopiero na początku wieku XIX. i i od razu zawładnęła podniebieniami łasuchów .

Czekolada leczy

Udowodniono, że czekolada ma właściwości medyczne i źródłem wielu substancji, które mają pozytywne działanie na nasz organizm: magnez, żelazo, potas, błonnik oraz przeciwutleniacze. Czekolada wpływa na pozytywne samopoczucie, dodaje energii i relaksuje.

Ciemna czekolada jest dobra dla serca, poprawia także pamięć i funkcjonowanie mózgu.
Na rozgrzeszenie wszystkich łasuchów udowodniono również, że codzienne spożywanie siedmiu gramów gorzkiej czekolady skutecznie chroni układ krwionośny.

Pyszny Dzień Czekolady

Według historii z pogranicza faktów to właśnie 7 lipca 1550 r. czekolada została przywieziona do Europy i to dlatego znakomitą okazją do pysznej celebracji będzie 7 lipca, kiedy to obchodzimy ulubiony przez wszystkich łasuchów Światowy Dzień Czekolady !


Konopna Farmacja zaprasza do wspólnego świętowania i rozkoszowania się smakami czekolad konopnych mlecznych i gorzkich, wzbogaconych pysznymi, nasionami z konopi. Daj się ponieść słodkiej fantazji i pozwól sobie na chwilę przyjemności !

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s