Konopny syrop z aronią

Liczne badania potwierdzają korzystne właściwości aronii. Jest ona m.in. najbogatszym źródłem przeciwutleniaczy spośród wszystkich owoców, jakie dostępne są na rynku. Owoce aronii mają 4 razy silniejsze działanie przeciwutleniające niż truskawki czy żurawina.

Aronia oraz przetwory z aronii takie jak syrop Carun , wykazują znacznie więcej właściwości zdrowotnych, które nie są nie do przecenienia. Wykorzystuje się ja przy leczeniu nadciśnienia, miażdżycy, nowotworów oraz chorób oczu.

Swoje właściwości konopny syrop z aronii czeskiej firmy Carun zawdzięcza zawartości witamin i minerałów. Owoc zawiera dużo bioflanoidów, które działają jak witaminy, są silnymi przeciwutleniaczami, działają korzystnie na naczynia krwionośne, a także przyczyniają się do obniżenia ciśnienia tętniczego krwi. Oprócz bioflanoidów, w konopnym syropie z aronii znajdziemy witaminy: C, B2, B3, B9 (czyli kwas foliowy) oraz witamina E, które wspomagają siły obronne organizmu w ochronie komórek przed wolnymi rodnikami.

W aronii są także cenne makro- i mikroelementy: wapń, żelazo, miedź, molibden, mangan jod i bor, potrzebne do tego, aby prawidłowo przebiegały rozmaite procesy w organizmie. Po Syrop Konopny z aronią firmy Carun warto również sięgnąć, kiedy spędzamy dużo czasu przed komputerem. Zawarte w aronii bioflanoidy poprawiają ukrwienie, dzięki czemu wspomagają regenerację narządu wzroku, a także niwelują skutki promieniowania monitorów. Owoce aronii wspomagają również mechanizmy obronne skóry.

Ciekawostka

Owoce aronii nazywane są „czarnym skarbem”. Bez wątpienia może je określić mianem „superfood”.

1 myśl w temacie “Konopny syrop z aronią”

  1. Kupiłam u Was wersję z Rokitnikiem na suchy kaszel i pomogło. Jeśli ten z aronią się zapowiada tak dobrze jak z rokitnikiem, to chyba zrobię zapas 🙂

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s