Wróżby Andrzejowe – konopie wykorzystywane od stuleci w „magicznych” obrządkach

Andrzejki już wkrótce !!! Czy zastanawiałeś się kiedyś jak wykorzystywano konopie w rodzinnych tradycjach i magicznych obrzędach ?

Andrzejki to inaczej wigilia imienin świętego Andrzeja, patrona Szkocji, Grecji i Rosji. Zazwyczaj przypadają na koniec lub początek roku liturgicznego. Pierwsza niedziela po Andrzejkach to już pierwsza niedziela Adwentu. W 2020 roku Andrzejki świętujemy w nocy z niedzieli na poniedziałek, z 29 na 30 listopada.

W tę niezwykłą noc z 29 na 30 listopada panny zbierały się w domu jednej z nich, by wspólnie oddać się zabawie do białego rana. A miała ona na celu wywróżenie przyszłości, zwłaszcza tej związanej z zamążpójściem. Lanie wosku przez dziurkę od klucza, ustawianie butów (której pantofelek pierwszy przekroczy próg, ta pierwsza stanie na ślubnym kobiercu), karteczki chowane pod poduszki – pomysłom nie było końca. Dziś pewnie już niewiele osób wierzy w moc wróżb, jednak ich tradycja jest kontynuowana w wielu polskich domach.

Czy wiecie, że konopie również były wykorzystywane w „magicznych” obrządkach ?

Marihuana służyła jako enteogen – substancja chemiczna używana w kontekstach religijnych lub duchowych [1] – na subkontynencie indyjskim od okresu wedyjskiego sięgającego około 1500 roku pne, ale być może już 2000 roku pne. Konopie były używane przez kultury szamańskie i pogańskie do głębokich rozważań religijnych i filozoficznych związanych z ich plemieniem lub społeczeństwem, aby osiągnąć formę oświecenia, odkryć nieznane fakty i sfery ludzkiego umysłu.

Społeczności meksykańsko-indyjskie od czasu do czasu używają konopi indyjskich podczas ceremonii religijnych, pozostawiając ich wiązki na ołtarzach kościoła do spożycia przez uczestników.

Domowy napar

Jorge Hernandez Tinajero, weteran legalizacji marihuany, powiedział, że hiszpańscy konkwistadorzy przywieźli ze sobą konopie, a rdzenni mieszkańcy dodali je do swoich ceremonialnych i leczniczych tradycji.

„Marihuana zaczęła być używana na różne sposoby w XVI wieku, do rytuałów prowadzonych przez szamanów, które trwają do dziś w niektórych wioskach” – powiedział Tinajero, członek Meksykańskiego Stowarzyszenia Badań nad Konopiami.

MASZ OCHOTĘ SPRÓBOWAĆ ODROBINY KONOPNEJ „MAGII” ?

Magiczna herbata CBG

Należy zaparzyć liściastą herbatę, tak aby płyn lekko zakrywał fusy. Warto odczekać parę minut, aż wypłynie esencja. Następnie zakręć lekko kubkiem i odwróć go na talerzyk. Poczekaj aż nadmiar wody wycieknie. Wtedy możesz przyglądać się, jaki wyszedł kształt. Interpretacja należy do Ciebie!

Mamy nadzieję, że wróżba przypadła wam do gustu, a wieczór andrzejkowy przyniesie wam wiele miłych niespodzianek!

Susz CBG na napary znajdziesz www.konopiafarmacja.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s