Metoda Pechoti – olejku konopnego przez pępek

Coraz większą popularnością wśród fanów konopi zdobywa sobie nowa – w sumie nie tak nowa (o tym zaraz) – metoda Pechoti dostarczania do organizmu naszej zielonej roślinki.Mimo tego, że nie jest u nas najpopularniejsza, zapewnia dodatkowe korzyści z konsumpcji konopi.

W kulturach praktykujących medycynę ajurwedyjską, stosowanie olejków za pomocą Pechoti jest powszechną praktyką w leczeniu wielu różnych dolegliwości fizycznych i psychicznych. Jednak współczesna medycyna akademicka zaprzecza, jakoby istniał rzekomy gruczoł Pechoti. W klasycznym ujęciu ludzkiej anatomii ciężko znaleźć także uzasadnienie dla aplikowania olejku konopnego przez pępek. Tyle mówi nam medycyna XXI wieku.

A co na to medycyna ajurwedyjska?

Dr. Jenking, praktykuje metodę Pechoti od wielu lat i jest zdania, że w naszych jelitach istnieje mnóstwo receptorów kannabinoidowych, których aktywność wpływa w bardzo wyraźny sposób na funkcjonowanie naszych mózgów. Zgodnie z jego założeniami, aplikowanie sobie olejku konopnego właśnie przez okolice pępka, sprawia, że jest on wchłaniany do naszego organizmu, a następnie powoli i stopniowo wysyca nas od wewnątrz.

Pępek nie jest bardzo unerwionym miejscem, ale ucisk na niego powoduje specyficzne uczucie i reakcję. Dzieje się tak dlatego, że wiązki nerwów wychodzące z pępka łączą się z wiązkami nerwów z pęcherza i cewki moczowej. Nałożenie oleju na pępek w celu wchłonięcia przez gruczoł Pechoti wykorzystywane było do leczenia wszystkiego, od suchych oczu i słabego wzroku, po bóle stawów, problemy żołądkowo-jelitowe i wiele innychdolegliwości.

Podsumowując …Stosując olej konopny do pępka, następuje rozprzestrzenienie go po organizmie za pośrednictwem Pechoti. Kannabinoidy mają wtedy zdolność dotarcia do każdej części ciała. Tego efektu nie jest w stanie dostarczyć żadna inna metoda stosowania konopi.

https://konopiafarmacja.pl/krople-cbd/271-olej-konopny-full-spectrum-premium-1000-mg-30ml.html

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s